Tipy, jak pečovat o suchou pokožku

Podzim je tady, teploty nenávratně klesají k bodu mrazu a mazové žlázy v pokožce přestávají produkovat maz a vaše pokožka tak ztrácí přirozenou ochranou bariéru. V zimě své tělo navíc chceme ohřát v podobě blahodárných koupelí, které naší pokožku také vysušují, a už proto byste své pokožce měli v těchto měsících dopřát více pozornosti, než bývá obvyklé. Jak tedy správně pečovat o pokožku v chladném počasí?
tvář s akné

 
Znáte správný typ vaší pokožky?
Než se vůbec vydáte do drogerie pro tělové mléko nebo další nezbytnosti pro vaši pokožku, měli byste znát správný typ vaší pokožky. Na internetu najdete mnoho různých testů, které vám pomohou odhalit správný typ vaší pokožky, od té „tak akorát“, přes suchou až po velmi suchou. Pak už půjdete do obchodu s jasným cílem.
krém na prstech
 
Výběr správného tělového mléka
Pokud trpíte velmi suchou pokožkou, přichází na řadu výběr vhodného tělového mléka.
Dlouhotrvající a intenzivní péči o suchou pokožku vám nabídnou tělová mléka s přídavkem nejrůznějších blahodárných olejů. Navíc pokožku zanechají sametově hebkou po několik hodin. Nemusíte ho pak aplikovat několikrát denně.
 
Omezte dlouhé koupele
V chladnějších dnech jakoby sama pokožka žádala po teple. Krevní oběh se zpomaluje, buňky trpí nedostatkem tolik důležitého kyslíku, a pokožka ztrácí svojí pružnost a vláčnost. V tomto období tak není nic lákavějšího než krásně horká koupel. Ovšem pokud si v chladných dnech rádi dopřáváte takové koupele, měli byste se mít na pozoru. Rozhodně délku koupele zkraťte na minimum a přidejte do vody blahodárné složky, které vaší pokožku zvláční a ochrání před vysoušením.
 čistění obličeje
Pijte dostatek vody!
Pokud vašemu tělu nedopřáváte dostatek tekutin, může trpět dehydratací. Ta je jednou z příčin suché pokožky, proto dbejte na to, abyste každý den vypili minimálně 2 litry vody. Pokud nevypijete dostatek vody, nejen že vaše pokožka bude suchá, ale také vás může trápit bolest hlavy a další neduhy.