Za kulturou do Plzně


Plzeň byla v roce 2015 právem zvolena Evropským městem kultury, nabízí nespočet kulturních zážitků, že Vám na všechny jeden den ani nebude stačit. Nabídneme Vám stručný přehled těch nejzajímavějších.

Historické podzemí a Pivovarské muzeum:
–        Plzeňské Pivovarské muzeum naleznete přímo v centru Plzně, je to původní stavba, která byla postavena již v 15. století, když do něj vstoupíte, jakoby mávnutím proutku se ocitnete ve středověku
–        průvodce Vám nabídne přednášku o způsobech výroby piva od středověku až po dnešní výrobu, součástí prohlídky je i ochutnávka piva (samozřejmě jen pro starší 18 ti let)
–        otevřeno mají po celý rok.

Plzeňské historické podzemí:
–        jeho prohlídka začíná právě v Pivovarském muzeu, se svou délkou 20 km patří k největším v České republice, jeho zbudování se datuje do 14. století. Nemusíte mít strach, že půjdete celých 20 km, prohlídkový okruh je zhruba 800 m dlouhý, při něm se dozvíte, jak ve středověku skladovali potraviny apod.
–        na závěr prohlídky dostanou lidé opět starší 18 ti let poukázku, kterou lze vyměnit za 0,3l piva ve vybraných restauracích.

Další zajímavostí v Plzni je Muzeum loutek a Muzeum strašidel:
–        hlavní atrakcí tohoto muzea jsou samozřejmě dvě nejznámější loutky Spejbl a Hurvínek, ale najdete zde i spoustu dalších, např. v Muzeu strašidel můžete vidět samotného Radouše, který byl údajně pánem nedaleko od Plzně vzdálené Radyně.

Pro rok 2017 si Plzeň připravila také prohlídky slavného divadla J.K.Tyla i Nového divadla, při kterých Vás průvodce zavede do míst, kam byste se jako běžný návštěvník nikdy nedostali.

Ještě je zapotřebí zmínit Plzeňskou zoologickou zahradu, jejíž součástí je i DINO PARK, ve kterém najdete modely pravěkých zvířat v životní velikosti, některé se speciálními efekty.

Mimo tyhle zmíněné kulturní památky a akce je toho v Plzni k vidění mnohem víc, proto pokud rádi jezdíte za kulturou, návštěva Plzně Vám rozhodně stojí za to.