Nepodceňujte sociální sítě

Sociální sítě jsou, ve své podstatě obrovské webové servery určeny, pro nic víc, ani nic míň, než sdílení svých zážitků a prožitků během svého života. Všechny tyto informace, ovšem sdílíte prakticky s celým kybernetickým světem.
Sociální sítě
            Ovšem to může být velký problém. Sice většinou pozorují vaše statusy na sociálních sítích, pouze lidé, kterým schválíte jejich členství ve vámi vytvořené skupině a můžete si nastavit taky míru bezpečnosti svých osobních údajů, zde uvedených, společně s možností vybrat osoby, či osoby mohou vidět vaše statusy, ale ruku na srdce, kdo z vás volí vyšší bezpečnost svých osobních informací a zobrazováním statusů.

            Tato otázka je v dnešní době aktuální. Řada uživatelů, totiž má míru zabezpečení svých informací na minimu, a tak se váš profil stává doslova výkladní skříní. To může vést třeba k obtěžování jedince ze strany neznámých lidí, mnohdy nechtěné sdílení informací vašich přátel, kteří tak poskytnou zase svým přátelům informace a další. Proto zde chceme shrnout tady všechny výhody a nevýhody sociálních sítí, v naději, že si budete dávat příště pozor.
 

A.    Výhody:

o      Přehled o ostatních –  Můžete mít detailní informace, nejen o jedincích, ale taky přehled o jeho koníčcích, názorech a dalších věcech.
o      Všichni lidé na jednom místě –  Všechny lidi můžete poznat a udržovat kontakt s blízkými lidmi.
o      Reklamy, Inzeráty – Skrz ně můžete zaroveň lépe najít vhodný obchod, či práci.
přihlášení na instagram

B.     Nevýhody:

o        Poskytování osobních informací ostatním –  Tyto informace mohou být zneužity ze strany přátel, či neznámých lidí.
o        Možnost obtěžování druhými – Můžete se stát předmětem zájmu psychicky narušených lidí.
o        Možnost zahlcení počítače viry – Skrz odkaz si můžete natáhnout vir do  počítače.
Dejte si pozor na to, jaké informace zveřejňujete, na jakýchkoli webových stránkách, nemusí to být jen sociální sítě, může se vám to pořádně vymstít.

Publikováno v Www