Internet a články na něm

Kdo z nás si sem tam něco nepřečte, že? Jenomže čím jsme starší, tím jsou naše zájmy vytříbenější a už se nezajímáme o všechno co nám spadne pod nos, ale rádi si přečteme zajímavosti k těm několika málo vybraným tématům, která nás zaujmou. I snad proto se více zaměřujeme na specializované stránky než na ty všeobecné.
časopisy a knihy

Článek a jeho funkce ve světě internetu

Psané slovo může být o čemkoli, avšak mělo by odpovídat stránkám, na které je vkládáno. I články mají svůj smysl života a svou životnost. Stejně jako cokoli jiného se mohou objevit na vhodném i nevhodném místě a ukazují svým čtenářům kladné i záporné emoce.

–          Všeobecné a nicneříkající: těch bude asi nejvíc. Přesto si i to rádi přečteme, většinou jsou to názory lidí na nějaké téma a nejsou podložené ničím odborným. Takové články mohou zaujmout, ale většina lidí u nich nezůstane dlouho a začnou hledat něco na poněkud vyšší úrovni s vyšší vypovídající hodnotou. Pak se třeba zaměříme na to, co nás zajímá a v daném tématu hledáme i články odborné.
brýle na novinách

–          Odborné: malá skupina lidí je pročítá jen tak ze zvědavosti, protože ještě stále hledají své zájmy, většinou však tyto texty čtou lidé orientující se daném oboru, kteří se zajímají o novinky, historii, nebo cokoli jiného spojeného se zvoleným tématem. Odborné články nemusí psát nutně odborník v oboru, nebo vystudovaný člověk. Často takové články píší prostě jen lidé, kteří se o dané téma dlouho zajímají a přesně to z nich dělá specialisty.

–          Politické: tady vstupujeme na tenký led, protože názorů na politiku je ještě více než lidí a proto, pokud články cílíte nějakým konkrétním směrem připravte se na vlnu kritiky, na kterou musíte umět seriózně odpovědět. Pokud budete zajímavým pisatelem, velmi snadno se kolem vašich článku utvoří okruh příznivců, kteří vás budou názorově podporovat.

–          Zaměřené na emoce: zde si pro změnu hrajeme s ohněm. Jsou mezi námi lidé, kteří dokáži rozvířit emoce jiných. Pokud si to takový člověk neuvědomuje, pak může napáchat mnoho škod. Pokud si to uvědomuje a zneužívá toho, pak je rozhodně něco špatně. Pokud tedy vytváříme článek, zamýšlejme se, jak bude působit na emoce druhých a jestli jsme schopni to zvládnout a uzavřít článek tak, abychom nenarušili ničí životní rovnováhu.
podnikatelské noviny
Článek je jako malý svět, pokud ho napíšeme dobře, pohltí čtenáře a ten o něm bude přemýšlet, pokud ho napíšeme špatně, zapomene na něj v okamžiku, kdy přepne stránku.

Publikováno v Www