Zima pro milovníky kulturních akcí

Zimu milují především děti a milovníci zimních sportů. A také milovníci kultury. Že to zní absurdně? Nikoli. Zima je jako stvořená na kulturní události. Například takové divadlo nejčastěji navštěvují lidé především v zimě. Zimní měsíce bývají beznadějně vyprodané. A co třeba plesová sezóna? Ta se přece odehrává v průběhu zimních měsíců.

Jsou plesy velmi exkluzivní a prestižní jako například Ples v Opeře a jsou plesy spíše lidovější, které se odehrávají třeba v sokolovnách nebo tělocvičnách, nicméně těší se nemenší oblibě. Je to úžasná společenská záležitost plná zábavy a tance.

Jsou lidé, kteří doslova protančí každou plesovou sezónu v roce a jsou lidé, kteří na ples vyrazí tu a tam.
 královna plesu a král plesu

Nevyhýbejte se plesům

Plesy to je také bohatý kulturní program, například taneční vystoupení tanečních profesionálů, různá hudební vystoupení. Programem obvykle provází vtipný moderátor z řad známých tváří, pro které jsou plesy příležitostí přivydělat si. A samozřejmě ke každému plesu patří tombola.
Plesy neboli bály jsou také o krásném oblečení. Například celá řada žen miluje plesy právě proto, že mají příležitost proměnit se v krásné a elegantní dámy.

Možná byste rádi šli jednou za čas na ples, jenomže se stydíte za to, že jste v mládi neabsolvovali taneční a Váš taneční projev podle toho vypadá. Základní valčíkové a polkové kroky zvládnete i bez tanečních, takže směle do toho. Ovšem, pokud jste perfekcionisté, můžete se přihlásit do tanečních. Že už Vám šestnáct bylo před mnoha a mnoha lety? To přece vůbec nevadí.
teenageři na plese
V současné době je poměrně bohatá nabídka tanečních pro lidi starších věkových skupin. Je to dobrý tip například pro manželské páry, které mají již odrostlé děti a hledají nějaký společný koníček, který by je stmelil po letech zase trochu víc dohromady.