Zahradní koupání v bezvadné kvalitě

Mít na zahradě možnost vlastního koupání je fajn, musíme ale počítat s tím, že z naší strany je nutná i nějaká údržba. Jen tak se budeme moci koupat po celou sezónu v kvalitní vodě a bez obav ze zdravotních rizik.
K údržbě bazénové vody jsou potřeba především chemické prostředky a pak také příslušenství v podobě filtrace, dávkovačů, vysavačů či fólií a dalších možností. Z chemických přípravků jsou to pak nejrůznější prostředky s obsahem chloru, bromu nebo aktivního kyslíku a případně mořská sůl.
Chemické přípravky pak mají za úkol eliminovat výskyt zákalu a zápachu, vločkovat nečistoty a udržet průzračnost a bezvadnou kvalitu. Umí však také udržovat určité pH a to je podstatné.pool2

Neobejdete se bez jedné zásadní hodnoty

Zásadní hodnotou, kterou musíte znát je pH vody v bazénu. Bez ní nelze vaše zahradní koupání udržovat v bezvadné kondici. Tato hodnota určuje zásaditost či kyselost prostředí, správné rozmezí se nachází mezi 6,8 – 7,2. Jen při udržení této hodnoty v optimálním rozmezí budou vámi použité přípravky fungovat stoprocentně.
Vždy tedy nejprve musíte zjistit, jaké pH voda má a až potom se pustit do její úpravy. Tuto hodnotu však snadno zjistíte pomocí speciálních testerů a doporučuje se ji zjišťovat pravidelně. Jen tak předejdete ztrátě funkčnosti přípravků a riziku vzniku potíží ve formě zákalu a řas.

Pravidelná údržba se vyplatí

Pokud vám tester ukáže jiné, než optimální rozmezí, nejprve tedy upravte toto rozmezí. To lze učinit také s pomocí speciálních přípravků s označením pH plus nebo mínus. K dostání jsou ve formě sypké i kapalné. Při aplikaci se řiďte návodem a po ní opět hodnotu zkontrolujte.
Péče o bazén nemusí být náročná, pokud víte jak na to, máte správné přípravky a příslušenství a pravidelně kontrolujete veškeré hodnoty. Pak vás nic nezaskočí, nepotkají vás závažné potíže a nic neohrozí vaše koupání v parném létě.