Vycestovat do ne tak úplně Indie

Goa je nejbohatší provincií Indie a také turisticky nejvyhledávanější. Proč? Jedná se o nejbohatší část tohoto státu, pročež není tak složité vyrovnat se standardům, které požaduji evropští a američtí klienti zvyklí na jistý luxus.
goa beach
Goa v minulosti, Goa dnes
Tato provincie je nejmenším ze všech spolkových států Indie. Původně se jednalo o Portugalskou kolonii. Leží mezi spolkovými státy Maharaštra a Karnataka, její pobřeží je sto kilometrů dlouhé a pláže jsou omývány Arabským mořem. Pokud se sem chcete podívat a poletíte z Prahy, budete muset přesedat v Dubaji a Bombaj, abyste se dostali do města Vasco de Gama, jež leží sotva čtyřicet kilometrů od hlavního města Goa, Panadží.

Let trvá asi třináct hodin. Nyní v období zimního času si musíte přeřídit hodinky o čtyři a půl hodiny dopředu. Na letišti vás jistě překvapí kvalita služeb, čistota a uspořádanost, kterou byste v Indii možná nečekali.

Administrativa a papírování
Abyste se sem mohli přiletět podívat, musíte mít cestovní pas, který je platný šest měsíců před odletem, a také vízum. To turistické, které trvá 30 dní, vás vyjde zhruba na tisíc korun českých. Peníze si vyměníte ve směnárně ebo v bance za rupie, ale v oblastech, které jsou vyhlášenými destinacemi, můžete platit v amerických dolarech. Nezapomeňte, že potřebujete kalitní cestovní pojištění a také doporučené očkování.

Co s sebou nesmíte mít na cestě z Česka do Indie?
·         Více než 2 litry alkoholických nápojů
·         Více než 100 cigaret na osobu
·         Více než 25 doutníků na osobu
indie ulice goa
Jakým jazykem se v Indii domluvíte?
·         Konkánsky
·         Portugalsky
·         anglicky

Jaká je ideální roční doba na návštěvu Goy?
Právě v těchto měsících, konkrétně mezi listopadem a dubnem. Průměrná teplota vzduchu je v těchto měsících dvacet osm stupňů celsia, teplota vody je dvacet šest stupňů celsia. Pokud nejste příznivci teplot od čtyřiceti stupňů nahoru, nedoporučujeme vám návštěvu této oblasti mezi červnem a zářím.