Vyberte si správná zavazadla

Cestování je zábavná záležitost. Kdo by nejel rád na dovolenou. Obtížné a většinou neoblíbené je balení zavazadel. Abychom si balení usnadnili a cestování pro nás bylo pohodlné, měli bychom dbát na výběr vhodného zavazadla.
Výběr zavazadla se určitě bude odvíjet od toho, kam se chystáme vycestovat. Na pobyt pod stanem si nejspíš nevezmeme kufr na kolečkách. Budeme potřebovat kvalitní batoh.
modrý batoh dívky
Pokud jste zvyklí cestovat po vlastní ose a jste spíše dobrodruzi, při výběru batohu se nesnažte ušetřit. Později by se vám to mohlo vymstít. Vybrat si můžete z různých obsahů. Odjíždíte-li na více dní, vyberte si z velkých batohů nebo krosen. To znamená od čtyřiceti litrů a výše.
Při výběru se držte několika podstatných kritérií.
Dbejte na odvětraná záda, nebudete se tolik potit. Abyste předešli bolestem zad, vybírejte si batohy se zpevňujícím bederním pásem. U některých modelů je bederní pás odepínací. Jeho klady pocítíte zejména při dlouhých pochodech.
Šikovné jsou dělené prostory a malé kapsičky, do kterých můžete umístit drobnosti, které potřebujete mít stále po ruce. K zahození nejsou přezky a gumičky na upevnění třeba stanu nebo spacáku. Ušetříte místo uvnitř batohu.
Praktická je pláštěnka a vodní vak. Nemusíte nosit neskladné plastové láhve s vodou.
Velmi důležitá je hmotnost batohu. Čím lehčí, tím lepší. Při cestování oceníte každé deko, o které bude vaše zavazadlo lehčí.
Pro výběr cestovního kufru, také platí pravidla. O tom, že bychom si nepořídili kufr na kolečkách, dnes už ani nepřemýšlíme. Zavazadlo vybírejte podle své výšky i podle toho, zda cestujete letadlem. V takovém případě, budete limitováni pevně danými rozměry letecké společnosti.
Kufr si můžete vybrat také podle materiálu – skořepinový, textilní nebo kožený.
prázdný kufr

Skořepinové kufry se velmi snadno udržují a jsou pevné. Naproti tomu textilní a kožené kufry mohou být i módním doplňkem.