Úklid bez starostí


Rozhodně platí všeobecně známé pořekadlo o čistotě a půl zdraví. Jenže na úklid je potřeba mít dostatek sil a samozřejmě náladu. A ta se hlavně v pracovním týdnu jaksi nedostavuje. Jakmile přijde víkend, chceme si odpočinout, a ne zase pracovat. Naštěstí existuje elegantní řešení ve formě úklidových firem. Ty jsou dnes již prakticky všude, takže pokud nebydlíte na úplné samotě, jistě se ve vašem okolí alespoň jedna či dvě nachází. Předtím, než ale takovouto firmu kontaktujete, měli byste si udělat malý průzkum na internetu, případně u vašich přátel. Ne všechny úklidové firmy mají dobré reference.
průhledný vysavač

Není to sice ani náhodou pravidlem, ale může se stát, že firma jaksi uklidit zapomene, ale přitom si peníze vezmou. To je ještě ten dobrý příklad. Nejednou se stalo, že při takovém úklidu nezapomněli milí zaměstnanci při luxování koberce vyluxovat majitelům i jejich pokladničky. Tyto věci se však dějí naprosto sporadicky, ale vždy je dobré si předem prověřit neznámé lidi, které pouštíte do bytu. Může se vám to vyplatit.
uklízečka s kýblem


Bohatý výběr služeb


Služby jednotlivých úklidových firem se samozřejmě mírně odlišují, ale v základu jsou prakticky totožné. Většinou si můžete vybrat z jednorázového velkého úklidu nebo z pravidelného úklidu. Jednorázový úklid se většinou bere od podlahy. Zahrnuje v sobě vysávání i čištění koberce, utírání prachu prakticky všude, umytí oken včetně rámů a parapetů, celková očista kuchyně i koupelny. A to včetně toalety. Některé firmy dokonce odstraňují i vodní kámen z kachliček. V rámci pravidelného úklidu vám nejčastěji jednou týdně někdo přijde vysát, otřít prach a vynést koš s odpadky. Prostě klasika. Ve většině případů s sebou firma nenosí žádné čistící prostředky, ale používají ty, které máte doma. Důvodem není spořivost, jak by se snad mohlo zdát. Jde o to, že některá čistidla mohou obsahovat alergeny nebo jiné látky, na které jste citlivý. Očekává se, že přípravky, které běžně využíváte, je neobsahují.