Ubytovny Praha nabízí volné kapacity i pro rodiny s dětmi

Výlet do Prahy lze pojmout různorodým způsobem. Jestliže se sem chystáte se svými ratolestmi, ty nebude příliš zajímat kamenná stavba Karlova mostu, ani turistické atrakce na Kampě. Ubytovat se můžete například v ubytovně Praha Ubytovny Praha, která i rodinám s dětmi umožní dostatečné soukromí a komfort, a vzápětí nabídněte dětem pobyt mezi zvířátky. Kromě největší zoologické zahrady v Česku v pražské Tróji můžete svůj volný čas věnovat i menším areálům, kde se zvířátkům v péči chovatelů skutečně daří. pohled na Prahu z výšky.jpg

Neprávem opomíjená mini zoo

Břežanské údolí – neboli mini zoo Zbraslav se nachází na cyklostezce podél Břežanského potoka. A rozhodně to není žádný nový přírůstek k zoologickým zahradám, kterých je dnes v republice několik desítek. Tato je návštěvníkům k dispozici již od roku 1971, slouží zároveň jako útulek pro odložená mláďata a objevíte tu naše častokrát opomíjená a pro mnohé děti i neznámá zvířátka z českých lesů – jezevce, divoká prasata, kuny, lišky, dravé ptáky a sovy.
Mini zoo na Smíchově – sdružení milovníků přírody vybudovalo poblíž kostela Sacre Coeur, necelých 300 metrů od obchodního centra Nový Smíchov u metra Anděl malý, útulný a poklidný areál pro exotické druhy zvířat, např. velbloudy, králíky, papoušky, klokany, lamy, a dokonce i některé druhy plazů včetně krokodýlů. Budete jistě překvapeni, že i v jednom z nejrozsáhlejších nákupních středisek západní části města můžete strávit příjemné odpoledne v zóně klidu, která je dobře odstíněna od okolního dopravního ruchu.pohled na Karlův most a Pražský hrad.jpg
Zookoutek v Malé Chuchli – pražskou čtvrť Chuchle znají především milovníci dostihového sportu. V blízkosti hájovny v Chuchelském lese je od roku 1999 v provozu několik výběhů pro muflony, divoká prasátka, rysy, lišky a další evropská zvířata. http://www.zoohluboka.cz/zvirata Můžete sem zavítat kdykoli v průběhu roku, návštěvníkům je k dispozici občerstvení a dětský koutek.
Zoopark Zájezd – Praha skýtá mnohá zajímavá místa, a pokud se rozhodnete zavítat do nejrozsáhlejšího přírodního parku na jejím katastrálním území s názvem Divoká Šárka, nedaleko odtud byste si neměli nechat ujít prohlídku zříceniny hradu Okoř, kde se pořádají i rytířské turnaje a prodejní trhy uměleckých řemesel. Necelé 4 km od Okoře se nachází malá vesnička Zájezd, kde je od roku 1998 denně otevřen pro veřejnost poměrně velký areál na ploše necelých třech hektarů s dravými ptáky, velbloudy, opičkami, klokany, papoušky, a překvapivě i s jedinečnou expozicí plazů – chameleonů, která nemá v České republice obdoby.