Tonery do tiskáren

Výraz toner znamená tonerovou kazetu do laserové tiskárny nebo kopírky. Označuje se tak černý prášek, kterým se plní a je v tiskárně nanášen za pomoci laserového paprsku na optický válec a odtud na papír. To je technologie pro černobílý tisk. Chceme-li tisknout barevně, potřebujeme kromě černého (Black) ještě toner azurový (Cyan), purpurový (Magenta) a žlutý (Yellow). Laserovou tiskárna je ve většině kanceláří, školách, na úřadech apod. Prostě všude tam, kde je třeba tisknout velké množství dokumentů. Jejich pořizovací cena je vyšší než u inkoustových tiskáren, ale tisk levnější. Navíc na rozdíl od inkoustu toner nezasychá Máte-li již doma či v kanceláři laserovou tiskárnu a potřebujete koupit nový toner, může být pro vás obtížné se v široké nabídce zorientovat. Kvalitní vhodné tonery v Plzni Primatisk vám rád a ochotně pomůže vybrat jejich prodejce.

laserová tiskárna

Zjistíte-li, že barva v toneru došla či dochází, v první řadě si zapište přesný typ tiskárny. Tento údaj najdete buď na faktuře nebo na štítku tiskárny. Zakoupit lze tonery originální, renovované či kompatibilní. Samozřejmě, že výrobce doporučuje pouze originální (ovšem dražší) tonery, použijete-li neoriginální a přístroj je dosud v záruce, můžete o záruku přijít. Výhodou originálního je jistota, že po jeho vložení poběží tisk i nadále bez problémů.

CMYK

Další variantou jsou tonery kompatibilní, kterých není nutno se bát. Nabídnou naprosto srovnatelnou kvalitu i výtěžnost tisku, jejich cena je nižší, protože neplatíte za značku. Ale mohou se lišit v kvalitě s ohledem na výrobce, proto je dobré si nechat poradit od odborníků osvědčenou značku. V renovovaných (repasovaných) tonerech se vyměnily opotřebené součástky a následně byly znovu naplněny barvou. Výhodou je nízká pořizovací cena a pozitivní dopad na životní prostředí, protože se jedná o zpětnou recyklaci. Takže chcete-li se chovat ekologicky a tisknout levně, je toto volba pro vás.