Thajský ostrov Koh Hai

Thajsko tak, jaké bylo, než se sem navalily davy turistů a masy lidí nejenom z Asie, ale také z Evropy. Téměř každý, kdo sní o exotické dovolení, se vydá do Thajska. Pokud si přejete také zavítat do této oblasti pro teplé moře, nádherné pláže dá se říct, úplně jiný svět, doporučujeme vám, abyste se vyhnuli klasickým thajským destinacím a zamířili mimo hlavní oblast státu na některý z thajskch ostrovů, například na Koh Hai.
thajsko koh phi phi

Poloha ostrova

Nachází se necelých patnáct kilometrů od ostrova Koh Lanta, který je podstatně větší a turisticky také velmi vyhledávaný. Ostrov Koh Kai má pouze pět kilometrů čtverečních a oficiálně se jmenuje Koh Hgai. Nejsou zde žádné silnice ani dálnice, žádná letoviska, žádné bary a diskotéky, žádná masová zábava. Pokud chcete načerpat energii, vypadnout ze západního světa, nabrat inspiraci, životní elán a vypustit stres a napětí, tento ostrůvek, kde je všechno ještě v pořádku a je civilizací takřka nedotčen, je to pravé místo pro vás. Jediné, co se tu nachází, jsou pláže, moře, tropy, příroda a v dálce, na horizontu, projíždějící lodě.
Thajský ostrov

Pláže Koh Hai

Nekonečné dlouhé bíle písčité pláže nejsou na tomto ostrově pojmenované, dostaly přízviska pouze podle světových stran. Ta východní má na délku dva kilometry. Je lemovaná jak palmami a křovinami, tak skalisky. Právě zde se nacházejí hotely a bungalovy jenom pár metrů od pláže. Nejlépe si zaplavete ve východní části ostrova, pokud chcete šnorchlovat, vydejte se ke skaliskům nebo k útesu, který je od pláže nedaleko. Východní pláž je ohraničená skalisky na obou koncích, takže máte hnedle pocit, že se jedná o pláž soukromou.

Všechny pláže jsou veřejné, takže e můžete po ostrově pohybovat, jak uznáte za vhodné. Jižní část ostrova je nejlepší pro šnorchlování a potápění. Pokud nemáte rádi zástupy turistů, vyhněte se jižní pláži – právě sem jezdí turisté na jednodenní výlety z jiných thajských letovisek.