Stylové rtěnky letošního podzimu

Červená rtěnka už nedominuje platformám tak, jako tomu bylo v posledních několika sezónách. Hitem jsou kontrasty, tmavé odstíny růžových barev, výrazně světlá růžová, ale také odstány fialové nebo modré. Do módy přicházejí i nenápadně světlé rtěnky tělových odstínů. Letošní podzim bude trendově kontrastní.
malování rtěnkou
·         Přirozenost
Nude odstíny jsou přirozené, krásné, světlé. Zvýrazňují vaši skutečnou barvu rtů, netvoří ostrý kontrast jako rudá barva vůči vaší pleti, není ani tak agresivní na pohled. Tyto rtěnky vyhladí vaše rty, hydratují je a dá jim nádech přirozenosti. A pakliže máte tenčí rty a toužíte po zvětšení objemu, použijte tekutou formu rtěnky, které dávají rtům pocit zvětšení alespoň opticky. Rty se malují nad jejich konturou, avšak pouze milimetr – rty pak vyplňte o něco světlejší tekutou rtěnkou. Matné odstíny jednoznačně převládají nad lesklými.

·         Švestková rtěnka v matném provedení
Tato barva se požívala výhradně mezi punkery, v goth nebo emo stylu. Dnes však přichází do módy zcela klasické, ba elegantní. Tmavá barva může být složitá, jelikož vykreslení rtů musí bát přesné a precizní, ale až si najdete svůj grif, nebude to pro vás žádný problém. Nezapomeňte pod rtěnku nanést hydratační balzám a rty vymalujte barvou pomocí štětečku. Tmavé rty musejí mít i tmavě orámované oči, nebojte se použít i horní linku. Kontura rtů musí být o něco tmavší než výplň. Přetahy vyčistíte korektorem.

·         Krémově sytá a růžová
K podzimu se právě tahle barva hodí jako ulitá. Pod tuto barvu musíte však použít trochu make-upu, pak naneste rtěnku. Matným odstínem zaujmete. Fuchsiová barva je teď in!
rtěnky a květiny
·         Klasická rudá
Tento jediný odstín přetrvává s vysokým leskem, matné barvy sluší méně ostrým odstínům. Použijte spíš světlejší červenou, ne klasicky rudou, vyřvanou. Ta není trendy.