Správné osvětlení každé místnosti

Obrovský dům nebo byt si v dnešní době může dovolit málo lidí. I malý byt ale může být útulný, krásný a pohodlný. A také plný světla. Můžete si myslet, že jde o téměř nadlidské snažení. Zase tak těžké to ale není. Stačí, když si zvolíte správné zářivky a typy lustru či lamp . Správný výběr a umístění dokáže opticky hodně zvětšit i ten nejmenší prostor.
skleněný stůl

Praktický dekorační prvek

Skvělou možností jsou víceramenná svítidla, která fungují nejen na zvětšení prostoru, ale také jako dekorační prvek. Ideální jsou především proto, že každé z ramen můžete nasměrovat na jinou stranu. Získáte tak mnohem více než s klasickými závěsnými lustry.

Pořiďte si malé dekorace v podobě lampiček, osvícených obrazů a nasvícených rohů. Prostor bude vypadat útulně, moderně a snadno tak dosáhnete optického zvětšení. I velmi malý pokoj bude působit prostorně. A to je vlastnost, které chce dosáhnout každý majitel.

Volba žárovky

Bez kvalitní zářivky není dostatku světla. Ideální jsou LED žárovky, které vám přinesou hned dvě velké výhody. První je spousta umělého světla, druhou je úspora peněz. Jsou extrémně úsporné a ušetří vám až 80 procent oproti běžnému typu. Každý prostor je ale jiný.

Stropní lustr potřebuje silnější zářivku. Naopak konferenční stolek či sedačka tak ostré záření nepotřebuje. Tam je proto vhodné umístit varianty se stmívačem, který navodí příjemnou atmosféru a bude se vám s ním pohodlně sledovat televize.
manželská postel

Bodové lustry pořizovat s mírou

Bodovky jsou oblíbené, ale výběr to není ideální. Zamířit jen na kolik míst není výhodné. Pár bodů bude zajištěných, ale na komplexní atmosféře to moc nepřidá. Stolní či stojaté lampy jsou pro příjemnou atmosféru mnohem lepší. Někteří řeší vybavení bytu jen lampami a na lustry vůbec nemyslí. Záleží především na tom, jaký pocit chcete svému bytu přinést a jaké finance máte k dispozici. Začněte tedy s výběrem a myslete na to, čeho chcete dosáhnout.