Slevy na dani a přídavky pro mladé rodiny

Mladé rodiny to nemívají s penězi opravdu jednoduché. Nemluvíme o rodinách, kde rodiče nepracují a žijí ze sociálních dávek, ale pro ně tu také máme tip, ale spíše o rodinách, které myslí na budoucnosti svých dětí, investují do ní a řeší vlastní bydlení, ale neví, kde ještě ušetřit, aby vše vycházelo dobře a bez problémů se jim žilo.
Věříme, že každá taková novinky, která ulehčí život mladým rodinám, může být pro vás inspirací nebo může inspirovat právě vaše kamarády.
 spící dvojčata
Obecně tedy mají rodiny možnost čerpat slevy na daních, stavebním spoření, úvěrech na bydlení či existují různá bankovní konta právě pro děti.
 
Sleva na dani
 
Protože senátem prošlo zvýšení slevy na dani na první dítě na 15.204,- Kč, zvýšilo se samozřejmě i zvýhodnění na druhé dítě a to o 2.400,- Kč. Tedy to činí 19.404,- Kč za rok. Samozřejmě s tím vzrostla sleva i na třetí dítě a to na 24.204,- Kč. Teď už jenom budeme čekat, zda tuto změnu podepíše prezident republiky. Pokud ano, uplatňovat tuto výhodnější sazbu budete moci za celý rok 2017, nikoli jen za měsíce, které bude tento zákon nově platit.
Nezapomeňte také na to, že pokud rodiče nejsou výdělečně činí, mohou slevu na dani uplatnit prarodiče. Samozřejmě musí žít vnouče ve společně hospodařící domácnosti právě s danými prarodiči.
 
Přídavky na děti
 
Další výhodou je, že v tuto chvíli bude mít větší skupina rodin nároky na přídavky na děti. Budou se týkat rodin, které mají příjmy do 2,7 násobku životního minima (do této doby to byl násobek 2,4). Pokud alespoň jeden rodič pracuje, zvýší se přídavky o 300,- Kč, celkově tedy na 800,- Kč, 910,- Kč či 1000,- Kč. Výše je určena věkem dítětem.
usměvavá rodina 
Od roku 2018 se také zvýší příspěvek rodičů, kteří budou mít dvojčata či více najednou narozených dětí. Současná výše tzv. “rodičáku“ je 220 tisíc korun, ale u rodin s dvojčaty budou nově příspěvky 330 tisíc korun. O dodatečné zvýšení budou moci žádat i rodiče, kteří budou mít tyto děti mladší čtyř let.