Poznejte krásy Plzeňského kraje s pronajatým vozem

Plzeň – jih, zapomenutý kraj

Pronajmete-li si vůz pro cestování formou výletů či dovolených, máte spoustu možností, kam se v České republice vydat. Pokud se necháte zlákat nabídkami turistických průvodců, ti vás mohou zavést do obvyklých míst, kde se budete míjet se stovkami návštěvníků a možná, že vaše chvíle volna nebudou probíhat v tak harmonickém duchu, jak jste si původně představovali. My bychom vám rádi představili kraj, který je řídce osídlený, a přesto velmi romantický pro cestování autem. Je to podhůří Šumavy, tzv. Švihovská vrchovina, která se rozprostírá mezi Plzní, Staňkovem, Nepomukem a Klatovy.

vodní hrad Švihov

Švihovskou vrchovinou protékají dvě významné západočeské řeky Úslava a Úhlava a právě v jejich sousedství se v přírodě objevuje mnoho krásných zákoutí, remízků, rozsáhlých i menších travnatých ploch a také smíšených či jehličnatých lesů. Břehy Úhlavy omílá vodní hrad Švihov a v těsném sousedství pravého břehu Úslavy u obce Šťáhlavy se nachází zámek Kozel.

hrad Švihov u řeky Úhlavy

Výhodou této oblasti je, že se sem https://cs.wiktionary.org/wiki/sem můžete vydat prakticky kdykoli. Snad jen v zimě to tu tak romantické nebude, protože stromy ztratí svou krásu opadaným listím, i když možná sněhový příkrov tu vytvoří zajímavé scenérie. Objevujete-li rádi krásná přírodní místa, o kterých se mnoho lidí v průběhu svého života vůbec nedozví, můžete vzít fotoaparát, videokameru a třeba s pronajatým vozem vyjet z Prahy do Plzně, kde jste po dálnici za pár desítek minut, a pak už se můžete postupně kochat zapomenutým krajem, podobným, jako je např. Rakovnicko či Podbořansko.

Osobní automobil z autopůjčovny v Praze si můžete zapůjčit na libovolný počet dnů a spolu s ním si tu na Plzeňsku zajistíte ubytování v privátu. Ubytovacích možností je tu celá řada, o to však budete mít obtížnější úlohu, protože nebude snadné dát přednost jednomu místu, když se mnohé z nich nachází na okraji lesa, v blízkosti řeky či na některém místě s krásným výhledem do krajiny.