Old Shatterhand se stihnul pětkrát oženit!

Lex Barker, pozdější slavný představitel Old Shatterhanda se narodil do bohaté a vážené rodiny, která měla o jeho budoucnosti jasnou představu. Modrooký blonďák přišel na svět 8. května 1919. Otec nepochyboval o jeho skvělé politické či vojenské kariéře, že bude zkrátka pokračovat ov rodinné tradici. Malý Alexander uměl již ve třech letech jezdit na koni, s otcem procestovat Evropu i část Afriky. Byl velmi dobrým studentem, jenže v 17 letech propadl kouzlu divadla. Začínal sice jako kulisák, ale již v roce 1939 hrál v New Yorku Shakespeara. Žádný velký úspěch se ale nedostavil a poté co mu otec nepovolil podepsat smlouvu s filmovou společností, vrátil se ke studiu stavařiny.
venkovní představení
Nástup do armády a uzavření prvního manželství
V roce 1941 získal titul a přihlásil se dobrovolně do armády. Ještě než odjel bojovat, stihl se poprvé oženit a zplodit dceru. Krátce před koncem války utrpěl nejprve zranění hlavy a následně i poranění nohy. Nemocnici opustil s hodností majora rozhodnutý již nemarnit čas. Podepsal svou první smlouvu s filmovou společností. V roce 1947 se mu narodil syn Alexandr. Do té doby stihl natočit několik filmů, ale ten opravdu průlomový přišel o rok později. Zhostil se totiž role Tarzana. Měl úspěch, natočil čtyři další pokračovaní. Mezitím se podruhé oženil a po sedmi měsících opět rozvedl. Další jeho manželkou se stala hvězda Hollywoodu Lana Turnerová. Jejich štěstí dlouho netrvalo, po potratu manželky upadl do depresí, které už po zbytek života léčil alkoholem. Rozvedli se o 4 roky později.
zrmanja vinnetou
Přesun do Evropy a cesta na vrchol
Nešťastný herec se rozhodl hledat štěstí v Evropě. V Itálii začal dostávat příležitosti v dobrodružných filmech. Objevil se i Felliniho Sladkém životě. Oženil se švýcarskou studentkou, ta mu poté porodila syna Christophera. Brzy na to se začal objevovat i v německém filmu.  V roce 1962 mu byla nabídnuta role Old Shatterhanda v prvním z filmů podle románů Karla Maye o statečném náčelníkovi Apačů. Přijmout roli ho přiměla manželka a jeho osud byl zpečetěn. Úspěch v profesním životě byl zaplacen osobním neštěstím, jeho drahá žena zemřela na leukémii. O dva roky později se oženil pro změnu se Španělkou Titou. V roce 1969 natočil poslední film podle Maye, vrátil se do USA, ale zde o něj nebyl příliš zájem. Zemřel jen pár dní po svých 54. narozeninách na infarkt uprostřed Manhattanu.