Oblečení, které váš kojenec opravdu ocení

Dokud miminko jenom leží, je mu asi jedno, co má na sobě. Stačí, když mu není zima a oblečení nekouše, nebo neškrábe. Jakmile však začne být pohyblivé, ocení oblečení, které mu bude krásně sedět, především ve chvílích lezení a chůze. Kojenecké oblečení kojeneckeobleceni.cz udělá všem dětem radost. Na co se u oblečení zaměřit?Dítě u vody
Materiál
Koukejte především na materiál, ze kterého je oblečení ušité. Měl by být pružný, dostatečně měkký a neměl by dítě nijak škrábat, omezovat nebo jinak trápit. Ideální je čistá bavlna, nejlépe v bio kvalitě, která zajistí miminku potřebný komfort, nebude mu zima a zároveň mu bude oblečení pohodlné. Dnes se vyrábí oblečení z funkčních materiálů již pro ty nejmenší děti, i letní děti tudíž mohou mít v létě komfort odvodu potu, a v zimě je může zahřát termo oblečení.
Funkčnost
Funkčnost nemusí být jen o tom, že je oblečení z funkčního materiálu ale také to, že je pohodlné a nikde dítěti nezavazí. Ideální je mít takové oblečení, aby dítě netáhlo, aby jej neškrtilo v pase, nebylo mu krátké… Místo gumy v pase je fajn mít oblečení s pružným nápletem, který netáhne ale je dostatečně vysoký, aby dítěti držel a zároveň jej i zahřál. Dítko má tak v teple záda a zároveň jej netáhne guma. Skvělé jsou také punčocháče s kšandami, speciální bodyčka, která jsou zvětšovací, a tím pádem vydrží více velikostí. Pokud máte v plánu používat látkové pleny, počítejte s tím, že oblečení nebude tak pěkně sedět.
Na podzimní a zimní období jsou skvělé softshellové kalhoty či kombinézy, které zajistí vašemu miminku sucho, a zároveň se nemusíte bát pustit jej do sněhu či bláta.dětské oblečení
Čepičky a jiné doplňky
U čepiček se vám bude hodit funkční materiály, které zajistí odvod potu. Dále také čepičky se šňůrkami, které drží čepici tam, kde mají být. U letního miminka počítejte s čepičkou, která má kšilt, ta se vám bude hodit ve slunečných dnech, kdy váš malý výzkumník nebude chtít sedět pod korbičkou kočárku, nebo bude chtít lézt po hřišti s ostatními dětmi.