Najděte v sobě ještě zbytek sil

Nikdy neházejte flintu do žita. Nebo jinými slovy: Nač stahovat kalhoty, když brok je ještě daleko. V podstatě to znamená, že byste neměli propadat panice a beznaději, když už si myslíte, že všechno se ve Vašem životě zhroutilo! Lehce se to mluví, hůř provádí. To je pravda. Ale nic není tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

bydliště

  • Je strašné, když dostanete v práci výpověď v době, kdy jste zadluženi až po uši.
  • Je šílené, že i Váš manželský život je na pokraji zkázy, protože Vám přišel dopis od soudu. Čeká Vás první stání.
  • Na situaci, která se dá nazvat katastrofální, když se musíte vystěhovat z bytu, ve kterém jste léta budoval a vylepšoval, jste ani nepomyslel, že by se mohla stát. Změnit trvalé bydliště právě v takové chvíli je snad na mašli.

Možná se Vám může zdát, že není cesty zpět do normálního života. Deprese stíhá depresi. A do toho ty hádky a starosti o svou budoucnost!
Seberte se včas!
Vaše situace není záviděníhodná. To je jednou jisté. Ale naděje umírá opravdu poslední. A Vy tu naději stále máte. Chce to jen vyšťourat někde v sobě zbytek životní síly a začít uvažovat rozumně. A čím dřív, tím líp.

  • Podívejte se, výpovědní lhůta má dva měsíce. Za tu dobu se určitě dokážete vzepřít osudu a najít si práci jinde.
  • Rozvod je nepříjemná věc, ale možná to tak má být. Nač se trápit ve vztahu, který není prožíván, ale je jen přežíván. Radost Vám už stejně nepřináší. A kdoví, kde na Vás čeká partnerka pro Vaši další budoucnost.
  • A změna trvalého bydliště je to nejmenší, co Vás může potkat. Než si našetříte na vlastní bydlení, budete holt bydlet jinde!

byt

Ne, nepropadejte beznaději. Trápíte jen sám sebe.
Jestliže dokážete v sobě najít naději, sílu a životní energii pro zdolání tak složité životní etapy, zvládnete už všechno! Ukažte sobě, ale i světu, že jste silná osobnost, kterou hned tak něco neporazí! Možná byla tato situace před Vás položena, abyste zjistil, jak silný jste. Berte to jako zkoušku z vyšších sfér. A ukažte jim!
Najděte si práci, změňte trvalé bydliště a začněte znovu s novou partnerkou!