Možnosti v Africe

Zdá se vám, že je vám už naše země příliš malá a rádi byste své podnikání rozšířili i do dalších zemí? V tomto ohledu se nemusíte spokojit pouze s evropskými státy, ale můžete expandovat i za hranice našeho kontinentu, například do Afriky. Tamní země nemají příliš dobrou pověst, co se týče obchodování, ale tím se nenechte odradit, obvykle se jedná pouze o pomluvy, zvláště, pokud jde o Egypt. Tato země disponuje obrovským obchodním potenciálem, který můžete využít. Musíte se však připravit na několik specifik, která vás možná překvapí. Zde rozhodně platí okřídlené přísloví „dvakrát měř, jednou řež“.
černý podnikatel

Velká konkurence

I když se vám možná bude zdát, že v Egyptě nenajdete konkurenta, nenechte se mýlit. Funguje tam celá řada známých evropských, asijských i amerických firem, takže konkurence je tam více než velká. Navíc i tamní společnosti nabízejí čím dál tím častěji kvalitní výrobky, případně služby. Jednoduché to mít v Egyptě určitě nebudete, ale nevěšte hlavu. V případě, že budete nabízet opravdovou kvalitu za rozumné ceny, podnikání v Egyptě se vám určitě vyplatí. Jen nesmíte být netrpěliví a chtít skvělé výsledky hned. Určitě stojí za to si počkat .
silueta asistentky
Složitá jednání
Abyste dokázali proniknout do evropského byznysu, budete muset absolvovat celou řadu jednání, která rozhodně nebudou složitá. Na rozdíl od Evropy, zde platí trochu jiná pravidla a dle těch se musíte bezpodmínečně řídit. Nejde jen o to, že komunikace probíhá s Egypťany trochu jiným stylem, než jste možná zvyklí, ale problém může být také zdejší legislativa, kterou byste si měli bezpodmínečně nastudovat dopředu, jinak se nikam nepohnete. Chcete-li být úspěšní, určitě se dobře připravte na mnoho překážek, ale pokud je dokážete překonat, a to jak svou trpělivostí, tak i pílí, váš byznys určitě strmě poroste, alespoň co se týče Egypta.