Loket

Hrad
Nejprve začneme bohatou historií. Základy této stavby sahají již do 13. století. Ještě předtím zde stálo hradiště. Vznikl vlastně pro krále Václava I. a poté ho zdědil jeho syn. Ten často hrad propůjčoval za vojenskou pomoc. Dokonce i za dob husitských tu bylo veselo. Husité se jej pokoušeli třikrát dobýt, ale ani jednou neuspěli. Rudolf II. Na Lokti věznil i významného Jiřího Popela, jenž zde bohužel roku 1613 zemřel. Velká tragédie nadešla pro tuto oblast v třicetileté válce. Navíc o několik let ho přepadli Švédové, což vedlo k definitivnímu vyrabování. Naštěstí se začal znovu spravovat, ovšem hodně zničené části se už nikdy neobnovili. Navíc některé části se snížili nebo nějak zmenšili.

hrad ve francii
Poté byl dlouhou dobu využíván k věznění lidí. V současnosti je kromě prosince otevírán s prohlídkami každý den od devíti hodin http://www.jaktak.cz/jak-vycistit-toaletu-za-par-korun-tipy-triky.html ráno. Uvnitř najdete několik expozic, a především kouzlo celého hradu. Obecně se o něm tvrdí, že je mezi nejhezčími turistickými místy v celé republice. Můžete zvolit prohlídku s průvodcem nebo bez, ale těch pár korun navíc se určitě vyplatí. Pokud se Vám bude prohlídka líbit, tak celkem je do záležitost na více jak rodinu. Dospělí zaplatí 130 Kč a ostatní e sníženým vstupným 95 Kč. Pokud jste rodina, tak určitě zvolte rodinné vstupné za krásných 350 Kč.

staré městské budovy
Ubytování
Ubytování v Lokti nabídne spoustu dobrodružství. Tento pension zvaný Ulrika má kapacitu 16 lůžek plus přistýlky. Každý pokoj má zvlášť koupelnu, sprchový kout a toaletu. V celém objektu je Wi-Fi, což je pro mnohé lidi klíčové. Každé ráno můžete mít bohatou snídani. Pokud třeba máte rádi cyklistiku, tak si uvnitř můžete bezpečně schovat kola. Další velkou výhodou jsou příjemné ceny. Po okolí je spousta možností pro turistiku, nebo jen procházky s rodinou. Zcela jistě si domů odvezete spoustu zážitků a dobrodružství.