Léto je tady


Plavky, paera
První věc je očividná, jsou to plavky. I když máte to štěstí (nebo smůlu), že se vaše postava od loňské sezony nějak výrazně nezměnila, je před odjezdem dobré zkontrolovat je kvůli prodření a prosvítajícím místům. I pokud máte odhalující model, nejspíše nechcete ukázat více než zamýšlel návrhář. Koukněte se také, v jakém stavu jsou nejrůznější paera a šátky, které používáte u bazénu a jinak leží celý rok složené ve skříni. Právě nákup doplňků, třeba bot typu žabky, různých dekorací do vlasů nebo klobouků, je také skvělým způsobem, jak vdechnout nový život starším, ale pořád nositelným plavkám.
dvoudílné plavky a mušle.jpg
Boty
U bot ještě chvilku zůstaneme. Žabky jsou ještě to menší, ale zejména pokud se chystáte na chodící dovolenou, rozhodně zkontrolujte stav pohorek a trekingových sandálů. I malá dírka nebo trhlina vám může v několika tisících metrech nad mořem nadělat velké problémy. Velkou pozornost byste také měli věnovat stavu podšívky. Odhalené kožené pásky jsou na zpocených nohou noční můrou. Dokupte si i ortopedické vložky, náhradní tkaničky a voděodolnou impregnaci.

Batoh
Možná že zrovna neplánujete chození po horách, ale i pro povalování na pláži byste ve výbavě měli mít batoh s pevnými zády, se kterým ujdete více než dvě stě metrů. K čemu? Jednak se může stát, že vás lenošení na písku omrzí, ale kvalitní batoh lépe ochrání i vaše cennosti. Ocení ho tak třeba ti, kdo s sebou často nosí fotoaparát, ale i knížku nebo něco, co by vás bodalo do zad.
krém a brýle v písku.jpg
Opalovací krém, léky
To nejdůležitější nakonec. Možná v lahvičce ještě něco zbývá, ale zrovna opalovací krémy a léky jsou věcí, kterou byste měli každý rok obměňovat. U kosmetiky se podívejte na obal, měl by tam být obrázek krabičky, ukazující, jak dlouho po otevření je můžete použít. U léku se rozhodně řiďte datem spotřeby. Prošlou kosmetiku vyhoďte, prošlé léky vraťte do lékárny.