Koho požádat o půjčku?

V dnešním světě už není snad nic nemožné. Kromě otázky peněz, protože s nimi mnozí z nás nevycházejí a vystačit se svým platem považují právě za zhola nemožné. A když je pro ně přebytkové nebo aspoň vyrovnané hospodaření nemožné, nejednou věří, že je možné to vyřešit půjčkou.
Ovšem běda. I tato se nejednou zdá být něčím vysloveně nemožným. Zejména pokud má takový žadatel o půjčku nemožně nízké příjmy, přímo nemožné daňové přiznání a nemůže utajit ani to, že má nějaký ten záznam v registrech dlužníků.
Někdo takový přijde do banky a vzápětí se cítí přímo nemožně. Protože mu je dáno neskrývaně na srozuměnou, že tady půjčku nedostane.hromádka peněz
A co pak?
Pak už zbývá nejednou pouze jediné řešení. Sázka na nebankovní sektor a na něco jako hypotéka bez registru. A to právě proto, že zde uspěje snadno i ten, kdo někde v bance pohořel.
U nebankovních hypoték totiž platí jiná pravidla než u půjček v bance. Tady musí člověk dát do zástavy nějakou svou nemovitost, což zní jako negativum, ovšem tímto to ve skutečnosti není. Protože ten, kdo u nebankovní společnosti zastaví nemovitost, může právě díky této záruce dostat třeba i nemalé peníze.
A nejen to.geometrie na bankovkách
Pokud člověk zažádá o takovouto hypotéku, může si být jist, že se firma poté, co obdrží vyplněný jednoduchý internetový formulář a několik snímků oné nemovitosti, vynasnaží, aby bylo nalezeno oboustranně schůdné řešení a půjčka mohla být poskytnuta. Bez poplatků předem, bez automatického zamítnutí žádosti kvůli nějakému banálnímu záznamu v registrech dlužníků nebo nízkému daňovému přiznání, s příznivými úroky a klidně i dlouhou dobou splatnosti, ovšem i s možností splatit vše kdykoliv předčasně. Protože nebankovnímu sektoru jde o hledání schůdných řešení, ne o perzekuci těch nejchudších z našich řad.
Na tuto půjčku dosáhne pomalu každý a kvůli jednoduchým podmínkám se tu nikdo nespálí. Ledaže by to snad sám chtěl.