Kdy je čas na změnu pracovního místa

Říká se, že člověk by měl změnit zaměstnání každých 5 let, a to především pro to, že pak budete mít větší šanci na růst mzdy. Cítíte, že nejste ve vašem stávajícím zaměstnání příliš spokojení? Možná už tam pracujete spousty let, možná vám nevyhovuje náplň práce nebo vám nesedí kolektiv či dokonce šéf. Možností je opravdu dlouhá řada.
Jak ovšem poznat, že je ten správný čas na to, abyste si našli jiné zaměstnání?
zaměstnání architekta
Znaky toho, že je ten nejvyšší čas na to, najít si novou práci:
· SYNDROM VYHOŘENÍ – Pokud špatně spíte, protože víte, že ráno budete muset vstávat do práce, do které se netěšíte.
· VAŠE PRÁCE VÁS NENAPLŇUJE – Neděláte to, co by vás bavilo, nemáte se kam posunout a chybí možnosti seberealizace.
· MÁTE NÍZKÝ PLAT – Nespokojenost s výší mzdy bývá jedním z nejčastějších důvodů ke změně pracovního místa. Ovšem ne vždy je to tím nejdůležitějším bodem.
· ZAŽÍVÁTE KAŽDODENNÍ STRES – Stresující práce není nic dobrého pro lidské zdraví, proto i tento důvod by měl vést ke změně místa.
· STEREOTYPNÍ NÁPLŇ PRÁCE – Někomu může stereotypní práce třeba i vyhovovat, ale vy máte raději něco pestřejšího a kreativnějšího? Pak rychle pryč, i v tomto případě je nejvyšší čas na změnu.
· NEVYHOVUJÍCÍ ŠÉF NEBO KOLEKTIV – Ačkoliv si své kolegy stejně jako sousedy nevybíráte, je velmi důležité, aby pracovní kolektiv fungoval tak jak má.
kancelářská práce
Vezměte budoucnost do vašich rukou – je to jen a jen na vás
Nebojte se případné změny zaměstnání a rozhodněte se pro ni včas. Nevyplatí se to odkládat, protože pak je možné, že by mohla nastat situace, že se nerozhoupete nikdy. Pokud tedy vaše stávající práce není úplně podle vašich představ a našli jste se v uvedených bodech, pak neváhejte a poohlédněte se po novém pracovním místě, které vám bude více vyhovovat, kde se budete moci seberealizovat a někam posunout.