Kde přijít k penězům?

Někdy se člověk dostane do situace, v níž by potřeboval peníze, jež ale nemá. Stát se to může z nejrůznějších důvodů a i řešení, jež se nabízejí, je povícero. To ale jenom v teoretické rovině. Jakmile však člověk začne shánět peníze, ukáže se praxe nejednou docela jiná, než ona teorie. A mnohé řešení se ukáže být nefungující.

Zkrátka a dobře se někdy nedají pořídit peníze dostatečně rychle jiným způsobem, než ve formě půjčky.
svazky pětistovek

Ovšem ani s půjčkou to nemusí být jednoduché, i ta může být leckomu upřena. Třeba proto, že má dotyčný příliš nízké příjmy, příliš chudé daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků, exekuci na krku, kupu dalších dluhů a podobně. A když tak člověka odmítají v bankách jako na běžícím pásu, přijdou nejednou více než vhod nebankovní hypotéky. U kterých uspěje často i ten, kdo by nikde jinde neměl naději.

Proč je tomu tak?

Především proto, že se zde dává do zástavy za půjčené peníze nemovitost odpovídající hodnoty. Kvůli čemuž už není kladen takový důraz na to, co je pro banky alfo a omegou.

Díky tomu tu stačí prokázat aspoň takové příjmy, jež stačí na splácení minimálních splátek, nevadí ani nízké daňové přiznání a nemusí vadit ani záznam v registrech, pokud neohrožuje budoucí splácení. A pokud žadatel přesto nevyhovuje podmínkám, může si vždy vylepšit pozici přivedením nějakého ručitele, který mu vypomůže.
americká padesátka

Člověk tu tak může snadno získat až sedmdesát procent odhadní ceny jím zastavené nemovitosti, a to s možností splácet to třeba až třicet let po velice malých částkách. Samozřejmě i s možností splácet daleko kratší dobu, respektive vrátit vše bez sankcí předčasně.

Žádosti o půjčku tu nepředcházejí žádné poplatky předem, schvalování žádostí i vyplacení peněz je tu rychlé a bez zbytečné byrokracie, úroky jsou tu často podobné těm bankovním. A půjčené finance lze použít na cokoliv.

Což stojí přinejmenším za úvahu, nemyslíte?