Kam v Evropě vyrazit na podzim?

Podzim je období sychravých rán a dešťových odpolední, avšak jsou destinace, místa a města, kterým rudozlatý háv vyloženě sluší. Jaká místa stojí za zhlédnutí, když listí začne padat a teplota klesne pod příjemných dvacet stupňů? Máme seznam několika míst, které stojí za to navštívit právě v měsících mezi zářím a prosincem. Pokud máte namířeno za hranice republiky, jenom se poohlížíte po té správné destinaci, určitě si přečtěte náš seznam. Kdyby se vám náhodou něco zalíbilo. 
edinburský hrad
1.       Velká Británie – Edinburgh
Edinburgh je beze sporu nejkrásnější město Skotského území Velké Británie. Jedná se o jednu z nejbarevnějších destinací na Evropské mapě, a právě podzim sluší tamní přírodě nejvíce. Malebné kopečky, mořský vzduch, historie a krása okolní krajiny, kde se modernismus setkává s okázalou elegancí historických architektonických památek, je nádherná kombinace pro neopakovatelný turistický zážitek. Hlavní město Skotska láká převážně na Edinburgský hrad a Královskou botanickou zahradu – navíc vás zde dovolená vyjde levněji než v hlavní sezoně.

2.       Belgie – Bruggy
Romantické kanály lemované stromovím jsou hlavním lákadlem tohoto belgického skvostu, kterým je město Bruggy. Celoročně nádherné místo se na podzim stává skoro magickým, jelikož mu barvy dodávají na jedinečnosti – doplňte to o středověké historické stavby, které zde můžete navštívit, a budete si připadat jako v pohádce. Můžete si vybrat, zda navštívíte hospůdky, špičkové restaurace nebo pivovar pod centrem města. Také si samozřejmě můžete vyjet na projížďku po kanálech, která je velmi romantická. Bohužel se však nejedná o úplně cenově dostupnou destinaci
bruggy kanál
3.       Španělsko – Barcelona
Hlavní město Katalánska je jednou z nedoceněných perel celé evropské ba světové architektury. Podzim je skvělým časem pro návštěvu nejen pro úpadek teploty, ale také pro úbytek turistů. Město se na podzim vyprázdní až na polovinu obyvatelstva, přesto však zůstává nádherné. Barcelona láká na mnohé atrakce – ať  už je jimi série staveb Antonia Gaudího, příjemnou atmosférou, obrovským akváriem, muzeem čokolády a desítkami historických památek. Nesmíme vynechat ani gastronomii, jejíž klasikou je v Barceloně paella nebo moučník crema catalana.