Kam nás mohou dostat půjčky?


V dnešním světě je velice moderní si brát na všechno půjčky. Bereme si je i na menší věci a věci, které vůbec nepotřebujeme, ale prostě je chceme. Proč taky ne, když mám velice nízkou splátku? Nicméně si musíme uvědomit, co se může stát, když nebudeme moci svoje závazky hradit.
nápis na dlani 
Máme se čeho bát?
Musíme si uvědomit jednu věc, že pokud nebudeme svoje závazky splácet, tak nás postih nemine. Každý se může dostat do situace, kdy zkrátka nemá na splátky peníze. Je potřeba si takovou věc uvědomit, pokud si nějaké půjčky bereme. Jestliže se dostaneme do neschopnosti splácet, tak nám banka nabídne měsíc až dva možnosti odkladu, následně již musíme splácet a doplatit i ty, které jsme nezaplatili.
těžké břemeno
U nebankovních finančních institucí je tohle mnohem horší, protože často žádný odklad nenabízí a není možný, v tom případě nám bude naskakovat penále a budou nám chodit upomínky. Nejhorší je (hlavně u starších smluv) tzv. rozhodčí doložka. Pokud dojde k soudu a správnímu řízení, tak rozhodovat bude jím pověřený člověk. Myslíte si, že bude rozhodovat pro vás nebo pro instituci, kterou je placený? Pokud následně ani v bankovní instituci nejsme schopni svoje závazky splácet, následují i zde upomínky a smluvní pokuty za neplacení. Když se jedná o dlouhodobou záležitost a moc se nesnažíme s institucí tyto věci řešit, přijde nám výzva k zaplacení a pokud ji nebudeme reflektovat, tak se dostaneme k soudu, případě k exekutorovi. Exekuce je velký strašák, kam nás půjčky mohou dostat. Jen si přečtěte, že takových lidí je čím dál více. Jen si zkuste představit, že vám exekutor zabaví veškerý váš majetek a obstaví vám plat, pokud nějaký máte. Nehledě na to, že náklady, které jsou s vymáhacím procesem nejsou vůbec malé a odměny pro exekutory už vůbec ne. Půjčky nás mohou dostat do velice nepříjemné situace.
finanční krize 
Pokud se dostanete i do dlouhodobější situace, že nemůžete splácet půjčky, které jste si vzali, tak o tom rozhodně finanční instituci co nejdříve informujte. Často se dá domluvit na různých možnostech odkladu nebo snížení splátek, nějaké domluvy. Jen je potřeba nedělat, že se nic neděje a nenechávat to tak, že se to samo vyřeší. Samo se nic nevyřeší.