Jsou výhodné nákupy na splátky?

Možná že i vás už někdy napadlo, jestli je výhodné nakupovat na splátky. Věřte, že nejste jediní.
Při nakupování asi i vám zněla dobře formule, která se týkala splátek, které jsou navíc bez navýšení. Nemyslete si, že všechny společnosti ji ale používají tak, aby se jednalo o přínos pro zákazníka. Někteří hledí jen na zisk a tak používají jednotlivé fígle, aby z člověka dostali, co nejvíce peněz jen půjde.
Při prodeji na splátky rovnou zprostředkuje obchod, ve kterém nakupujete. Velká spousta zákazníků stále žije v domnění, že peníze jim poskytuje pouze ten samý obchod. Zboží na splátky a jeho financování ale probíhá přes bankovní nebo nebankovní firmy, které se na něco takového specializují.
pokladnička z porcelánu
Pravidla u zboží na splátky jsou stejná jako u každého jiného úvěru. Společnost musí prověřit registry, výdaje, příjmy apod. Teprve poté se rozhodne, jestli vám půjčku poskytne nebo ne.
I pro částky, které jsou relativně nízké, musí firmy dodržet zákon.
Některé služby využívají toho, že si lidé před podpisem smlouvu ani nepřečtou a díky tomu do ní nasází doplňující informace, které u nakupování na splátky vůbec nepotřebujete.
Pokud ale budete zkoumat blíže, možná zjistíte, že je zde odstavec, který hovoří o úvěrovém rámci. Pokud jej zaškrtnete, pak nedostanete potřebné peníze.
platební karta
Je důležité dávat si pozor na to, že poslední splátky jsou naplánovány jiný den v měsíci, než zbytek splátek. Pokud tedy zaplatíte o pár dní později, firma vám může hodit jednu sankci za druhou.
Jestli je nebo není nakupování na splátky výhodné, záleží na úhlu pohledu. Rozhodně se ale vyplatí třem stranám. Na druhou stranu se mohou ve smlouvě objevit takové kličky, že vám z toho zůstane rozum stát. Pokud pomineme veškeré záludnosti, pak se může tento typ prodeje vyplatit, pokud si například pořizujete věc, která má přidanou hodnotu. Může se jednat o auto, pračku nebo ledničku.