Jízda na kolečkách s holemi

Z hlediska techniky pohybu se nordic blading velmi podobá klasickému lyžování čili běžkování. Pokud k inline bruslím přidáte do rukou hole, docílíte rovnoměrnějšího zatížení celého těla, které je samozřejmě pro naše zdraví prospěšnější. Dochází k zapojování celé řady různých svalových skupin, zejména pak svalstva nohou, horních částí těla, ale taká zádového a břišního svalstva. Navíc je tento způsob bruslení citlivější k vašim zádům, neboť hole podporují vzpřímenější držení těla při jízdě. Navíc při spotřebujete při tomto pohybu více kalorií, takže pokud chcete nějaké to kilo shodit, i v tomto případě se vyplatí tuto severskou variaci bruslení vyzkoušet!
stezka pro brusle

Jak začít se severským inline bruslením?

Můžete mít dva dobré důvody, proč chcete nordic blading vyzkoušet. Zaprvé jste velmi zdatní v klasickém inline bruslení a chcete vyzkoušet něco nového. Chcete si dopřát požitek z ještě rychlejší jízdy a snadnější zdolávání větších výškových převýšení. Pak je zde druhá skupina zájemců o tento sport, a to jsou ti, kteří na bruslích nikdy nestáli a myslí si, že díky holím se budou při bruslení cítit jistěji. První pokusy o bruslení jsou bezesporu s hůlkami snazší.
brusle a helma

Dbejte na správnou techniku i bezpečnost!

Pokud se do nordic bladingu pustíte, musíte nejprve získat jistotu v postoji na bruslích a dále pak v klouzavém pohybu vpřed a umění včas a správně zabrzdit. Hned od začátku se také soustřeďte na správné držení holí, aby Váš pohyb byl správně koordinovaný. Každý odraz nohou je doprovázen odrazem oběma hůlkami zároveň! V horní části těla jste lehce předkloněni. Paže zdvihejte do výše ramen a v blízkosti chodidel se hůlkami odpichujte od země. Díky jízdě s hůlkami dosáhnete vyšší rychlosti jízdy, a tak je důležité myslet také na bezpečnost. Samozřejmostí by měla být helma, další ochranné prvky a spolehlivé brzdy. Vaše trasa by měla být přehledná s kvalitním povrchem. Lepší je ale bruslit přírodě na nějaké stezce pro bruslaře mimo město, přece jen s hůlkami zabíráte docela široký prostor.