Jednoduchá ubrousková metoda

Jestli rádi něco vyrábíte, líbí se vám originální a nevšední věci, určitě musíte vyzkoušet ubrouskovou techniku. Z jakéhokoliv hezkého motivu na ubrousku se dají vytvořit moc hezké dekorace a výtvory. Hotovo budete mít zachviličku. Vytvořit si můžete originální hrneček, obrázek na zeď, krásnou krabičku třeba na šperky nebo dáte nový vzhled staré skříňce.

velikonoční ubrousek

Jak na to

Je to tak snadné. Potřebovat budete jen lepidlo, to vybírejte vždy podle toho, na jaký povrch budete ubrousek dávat. Dá se ovšem pořídit i speciální lepidlo, které se hodí pro více různých povrchů. Nejsnadnější ubrouskové metodě se říká decoupage.
lepidlo na podlahy
Pod tímto názvem, lze na internetu objednat i lepidlo přímo určené na tuto techniku. Toto lepidlo dodá povrchu lepeného ubrousku i lesk a zpevní ho. A pak už stačí vybrat motiv na ubrousku, který se vám líbí. Můžete lepit celý ubrousek, nebo jen část, kterou chcete použít. Jednoduše motiv z ubrousku můžete odstřihnout nebo odtrhnout. Odtržené části motivů z ubrousku vypadají ve výsledku lépe, ale musíte být při trhání velmi opatrní. Vyberte si předmět, na který chcete ubrousek nalepit. Může to být prakticky cokoliv. Starý hrneček, papírová krabička, sklo, prosklená dvířka na skříňce, květináč a podobně. Cokoliv co by si zasloužilo nový kabátek, můžete touto technikou ozdobit. Na plochu, na kterou chcete ubrousek dát, naneste lepidlo a ubrousek na něj dejte. Potom pomocí plochého štětce naneste lepidlo na ubrousek a pěkně ho uhlaďte. Až budete mít hotovo, stačí nechat lepidlo zaschnout a máto dílo hotové. Tuto nejjednodušší ubrouskovou techniku s vámi v klidu zvládnou i vaše ratolesti. Určitě vás to všechny budete bavit. Uvidíte, že takto se dá ozdobit opravdu cokoliv. Máte doma starou ale oblíbenou knihu. Jestli už je celá potrhaná dejte jí nový vzhled. Obal knihy si můžete vylepšit právě nějakým pěkným motivem na ubrousku.