Jaké, že kytičky si vlastně objednám?

·         Vím, že to nebudou muškáty. Asi k nim nemám kladný vztah už od dětství, kdy jich moje máma měla vždy plné okno a děsně mi „páchly“.Byly to ty vzpřímené, červené s tlustými stonky. Převislé a různobarevné mám docela ráda, když je vidím na cizích oknech, ale sama je asi pěstovat nebudu.

·         Zato PETUNIE, to je jiné kafe! Tyto bohaté květiny se zvonečkovými květy jsou přímo pastvou pro mé oči i srdce. Modré, růžové, žluté, bílé či červené, všechny!  Tyto převislé krásky vydrží na vašich balkónech bez problémů až do podzimu. Sami si namícháme barevnou kombinaci dle libosti. Kvetoucí převisy můžeme pěstovat v jakékoliv nádobě. Záplavou květů plnokvětých petúnií si jistě letos ozdobím svá okna i já.
 
K tomu něco na zub
·         Jsem milovnicí malina nejen já, ale i mé děti. Bez těch by to na zahrádce jistě nešlo. K těm červeným, co již tam máme, ještě přiobjednám žluté GOLDEN EVEREST – měly by být mimořádně sladké a to máme rádi. Zaujala mne také odrůda s názvem VALENTINA, která má barvu zralých meruněk. Bez malin se neobejde žádný správný letní dezert a zákusek.

·         Kromě ostatníchznámých bobulovitých plodů naší zahrádky jako jsou borůvky, jahody, rybíz a ostružiny, jsou v posledních letech velkým hitem keře a plody s roztodivným vzhledem i názvy jako MUCHOVNÍK, KAMČATSKÁ BORŮVKA, MIŠPULE, DŘÍN. Většina z nich není náročná na pěstování, bohatě plodí a svými rozličnými chutěmi obohatí váš jídelníček.
 
Nádhera jménem GLADIOLA
·         Že nevíte, která to je? No přeci MEČÍK. Tyto nádherné květiny můžeme vidět v nepřeberném množství barev a je to opravdová krása. Menší, motýlokvěté mečíky, anebo ty velkokvěté známe v jednobarevných variantách, ale také vícebarevné či žíhané. Svojí výškou a barevností se jistě stanou letos dominantou také mojí zahrádky. Určitě neodolám těm fialovým (Blue Isle), rudým (Mascagni) a Zeleným (Green Star). Nejen, že vypadají nádherně na záhonku, vyjímají se krásně i svázané v kyticích a překrásně voní.