I soukromníci si půjčují

Když si potřebuje půjčit někdo, kdo mívá dost velké příjmy, spoluručitele a majetek, kdo dělá velké a lukrativní obchody, není s tím prakticky žádný problém. Takovému člověku půjčí každý, na koho se tento jenom obrátí. Protože vzbuzuje oprávněnou důvěru, že vše půjčené zase v pořádku vrátí.
Jenže většinou jsou těmi, kdo si potřebují půjčit peníze, naopak ti, kdo velké příjmy ani značný majetek nemají a spíše se jenom horko těžko drží nad vodou. A s těmi se mnozí z věřitelů nehodlají ani moc bavit.

klíčenika

A mají-li jak ti první, tak ti druzí ze zmíněných soukromníků někde šanci na úspěch, je-li někde v podstatě jistota, že potřebné finance k dispozici dostanou, je to nebankovní sektor a jeho hypotéka bez doložení příjmu.
V tomto případě se totiž jedná o druh úvěru, který je poskytován takovému podnikateli, jenž se za něj může zaručit svou nemovitostí. Respektive nemovitostí někoho jiného, kdo se je za něj ochoten zaručit. Člověk tu zpravidla pouze vyplní online žádost, pošle na uvedenou e-mailovou adresu několik snímků oné nemovitosti, a pak už nezbývá než vyčkat kontaktu ze strany poskytovatele, jehož zaměstnanec už s člověkem vyřídí vše až do toho nejmenšího detailu, tak, aby ona půjčka nepředstavovala problém pro žádnou ze smluvních stran.

půjčka

A pak už nezbývá než smlouvu o půjčce podepsat. A člověk má peníze, které tolik potřebuje, na účtu. A může s nimi nakládat naprosto podle svého uvážení, bez ohledu na cokoliv.
Což by se u žádosti podané někde v bance nestalo. Protože tam by chtěli záruky, výpisy z účtů, daňová přiznání, spoluručitele, čistý registr dlužníků a podobně, a kdyby žadatel jenom v jednom jediném bodě a o pouhý fousek neuspěl, mohl by se rozloučit s veškerými nadějemi.
U nebankovních nabídek ale nikoliv. Protože tady jsou pravidla benevolentnější a uspěje tak pomalu každý. A to je důležité.