Hrstka kešu oříšků denně – jak velký to má pro nás význam?

O výživě se v poslední době hojně mluví, v souvislosti se zdravou výživou jsou hodně prosazované ořechy. Kešu ořechy známe všichni, jak moc prospěšné jsou?

Hrstka kešu oříšků denně – jak velký to má pro nás význam?

O tom, že do zdravé výživy ořechy prostě patří, není pochyb. Tisíckrát omílané téma, ořechy mají velký vliv na výživu člověka, obsahují velmi cenné zdravé tuky a tak neublíží ani při redukčních dietách. Přesto se právě tuků v oříšcích mnozí bojí a zcela zbytečně. Ořechy v sobě obecně ukrývají řadu cenných a tělu prospěšných látek, jsou plné vitamínů, minerálů a mastných kyselin, které naše tělo potřebuje. Kešu oříšky jsou snadno dostupné a jejich chuť si dokáže vybavit asi každý z nás. Tyto zdánlivě obyčejné ořechy jsou doslova nabité cennými látkami a odborníci na zdravou výživu se shodují na jednom. Postačí hrstka těchto ořechů denně a můžete se projíst ke štíhlé linii, ale i ke zdravějšímu tělu.

pexels-photo-3622475

Bojujte proti cholesterolu chytře

Vysoký cholesterol je strašákem velkým a často podceňovaným. S vysokým cholesterolem ale přichází ruku v ruce řada dalších onemocnění a často mnohem závažnějších. A jak bojovat jinak proti vysokému cholesterolu, než jen léky? Odpověď je jednoduchá, za vším je dobře zvolená a vyvážená strava. Člověk, který má problémy s vysokým cholesterolem, zatěžuje zároveň i své srdce, s tím se pak pojí problémy s krevním tlakem a ohrožen může být i stav cév, valná většina případů infarktů nebo mozkových mrtvic se pak pojí právě s vysokým cholesterolem. Pro člověka s vyšší tělesnou hmotností to může znamenat až fatální následky.

Kromě celkové úpravy jídelníčku je pak dobré zaměřit se na potraviny obsahující látky, které preventivně bojují právě s cholesterolem. Hrst kešu Nakliceno.cz oříšků denně účinně pomáhá bojovat právě s vysokým cholesterolem a je i prevencí kardiovaskulárních onemocnění nebo dokonce rakoviny. Kešu ořechy svým složením chrání tělo také před vznikem žlučových kamenů a to ani zdaleka není vše.

pexels-photo-5472144

Tohle chcete jíst

Kešu ořechy skvěle chutnají a jsou běžně dobře dostupné. Mohou se konzumovat jen tak, přidat se dají i do pomazánek, kaší nebo salátů. Když je budete jíst každý den, vaše tělo vám jen poděkuje. Díky unikátnímu obsahu cenných látek a vitamínů se vám s nimi bude také mnohem lépe hubnout. Tato kombinace totiž hubnutí usnadňuje a pomáhá jej nastartovat. Navíc v kešu jsou i velmi cenné antioxidanty, které se mimo jiné starají o to, aby tělo nebylo napadeno vážnými chorobami.

Tato zdravá a výživná svačinka vám bude chutnat ve slaných i sladkých pokrmech. Pozor však na ochucené varianty oříšků, které jsou plné i jiných a ne tolik zdravých látek.