Hledáme nejkrásnější zámek

Nikdy jsme neměli tolik peněz, abychom si mohli dovolit drahé dovolené v zahraničí. Je ale pravdou, že poznávat kouty naší země je také velmi krásné a zajímavé. Když byly děti malé, tak jsme jezdívali po různých zámcích a hradech a hledali ten nejkrásnější, kde by se nám líbilo bydlet. Sbírali jsme různé pohlednice a odznáčky do sbírky a samozřejmě jsme vždycky hledali nějakou pověst nebo báji, která se k danému místu vztahovala. Byl to krásný čas a našli jsme také mnoho krásných míst, jenom jsme mezi nimi nikdy nemohli najít ten pravý, zkrátka ten nejlepší a nejkrásnější. Když děti odrostly a odešly na školy, tato záliba nám zůstala, jen jsme cestovali již jen ve dvou.

lednice

Našli jsme to, co jsme tak dlouho hledali

Nyní přece jenom můžeme cestovat dál a dopřát si i více luxusnějších věcí. Například už nestanujeme ve volné přírodě, ale raději dáme přednost pohodlnějšímu stylu na přespání, ačkoliv i ta venkovní atmosféra má něco do sebe. Když jsme hledali ubytování Lednice a okolí, tak jsme měli štěstí, že byly volná místa v hotelu, který je snad jen 100 metrů od zámeckého komplexu. Nebyl důvod proč váhat. Stejně jsme si chtěli někdy dopřát wellness pobyt a ten je součástí hotelových služeb. Zkrátka jak se říká, zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

ubytování

Tak sem musíme poslat děti

Tohle je skutečný skvost, který se hned tak nevidí. V podstatě tohle je to nejkrásnější, co jsme kdy viděli. Morava je právem hrdá na tento skvost. Jak jsme tak procházeli zámecké zahrady a šli stále hlouběji, tak jsme se dostali až na Janův hrad. Trochu nás přepadl divný pocit, je to sice krásná stavba, ale stojí na bažinách a vlastně se jedná o středověkou zříceninu. Přesto tady musel být pestrý život, v době honů a lovů se zde pořádaly hojné a bohaté veselice. I tak prohlídka stála za to a je čas se vrátit zpět. Možná se cestou ještě stavíme na sklenku vína, prý je zde to nejlepší z místních vinic, aby ne, vždyť jsme v oblasti Pálavy.