Důvěřuj, ale prověřuj


Pokud je někdo nucen svěřit něco cennějšího klidně i docela cizímu člověku a nechat ho s tímto naprosto o samotě, je logické, že zrovna dvakrát nejásá. Protože si to určitě dokážete s trochou bujné fantazie představit. A co všechno se může s onou věcí dít, je-li z dohledu právoplatného majitele, že?
Dočasný uživatel může s touto věcí podle její povahy učinit leccos, včetně toho, co by se jejímu majiteli nejspíše či dokonce zaručeně nelíbilo. Může si to dovolit, protože je bez dozoru, a kdo mu tak může něco dokázat, že?
Co by jenom v tu chvíli dal majitel za to, kdyby měl onu věc i s jejím momentálním držitelem pěkně na očích! Jenže to zkrátka nejde. Smůla, ale je tomu tak.

A úplně stejně je na tom i každý majitel nějaké té větší firmy, zabývající se dopravou nebo něčím, čeho je tato přinejmenším určitou částí. Ten, kdo má ve své firmě vozidla, tu osobní a tu nákladní, ten, kdo potřebuje ke svému podnikání dejme tomu stavební stroje a podobně.
Tato technika má nemalou cenu a není tak divu, že by ji chtěl mít majitel stále na očích. Nebo aspoň pod kontrolou někoho, na koho se může spolehnout. Jenže to nejde. Protože jak tato vozidla, tak tyto stroje prostě musí putovat z místa na místo. Aby se svou prací zaplatily a aby přinášely svému vlastníkovi zisk. Aby mu jenom nerezivěly někde za plotem na hlídaném dvorku nebo v nějaké hale. A jakmile se rozjedou po vlastech českých, jsou neuhlídatelné. Každý, kdo je právě obsluhuje, si s nimi může dělat, co se mu zlíbí. Zneužívat je k černým jízdám a fuškám, někde se s nimi zašívat, krást pohonné hmoty, náhradní díly nebo rovnou celou tuto techniku.

monitoring vozidel

Jak jenom tomu zabránit?
Jedna možnost by tu byla. Jmenuje se RMC SYSTÉM a tím, co skvěle zvládá, je právě monitoring vozidel.
Tento systém dokáže velice přesně zjistit, co se s tím kterým kusem jím sledované techniky děje, bez ohledu na to, zda jde o vozidlo osobní či nákladní, o komunální techniku, stavební nebo zemědělský stroj, lokomotivu. Na dálku sleduje všechny přednastavené parametry a žaluje šéfovi bezprostředně nebo ze záznamu všechny nepravosti. A to ať onen šéf sedí kdekoliv, kde má přístup na internet. A kolik jen tento systém ušetří peněz jenom tím, že se méně fláká, zneužívá a krade! Což si zaměstnanci sotva dovolí, když ví, že jsou sice daleko, ale přesto stále na očích.
Skvělá věc, nemyslíte? Nechtěli byste také takového hlídače?