Dřevěná kuchyňka pro děti je překrásným stylovým doplňkem v dětském pokoji

Příjemné hraní – dřevo je hřejivý materiál na rozdíl od chladného plastu, je to přírodní surovina, naprosto neškodná a velmi příjemná na dotek. Jakákoli povrchová úprava jí dodá vlastní osobitý vzhled, i když vždy půjde o původní strukturu různě hustých letokruhů. Tvrdé dřevo je navíc velmi kompaktní, ale není těžké tak, aby si s ním mohla hrát i ta nejmenší batolata.dřevěná kuchyně.jpg Plastové výlisky časem stárnou a křehnou, mohou se lámat a způsobit také při hraní nepříjemný úraz.
Více generační záležitost – za socialismu bylo běžným jevem, že se hračky v rámci rodin předávaly z generace na generaci, v některých rodinách se tato tradice zachovala dodnes. Možná jste sami prožili něco podobného, např. když rodiče oprášili ze starého šuplíku dřevěné kostky, starší než vy, a vám tento objev udělal nesmírnou radost. Tato vlastnost platí zejména pro výrobky ze dřeva , ty jsou totiž velmi trvanlivé a obvykle přežijí desítky let bez úhony.kuchyňka.jpg
Ekologie – dnes již docela zprofanovaný výraz, přesto velmi aktuální zejména v posledních deseti letech. Většina plastových hraček se totiž produkuje v Číně a není jistě třeba zdůrazňovat, že ne každá z nich je zdraví nezávadná. Navíc výroba plastů zatěžuje životní prostředí mnohem více, než produkce z klasického dřevěného masivu. Většina dřevěných kuchyněk pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-drevene-domecky/detske-drevene-kuchynky-pro-deti/, domečků, postýlek, kostek, stavebnic a dalších výrobků pochází z České republiky a tím tyto snaživé výrobce v této činnosti podporujeme.
Dekorativní hledisko – ruku na srdce, mnohem lépe vypadají výrobky ze dřeva vystavené v dětském pokoji, než plastové výlisky. Hodí se ke všem typům nábytku a působí přirozeně. Velice jednoduše se také čistí a umývají. Plastové hračky mají také na povrchu řadu nerovností, záhybů, svárů, stop po dělicích rovinách ve vstřikovací formě a tam všude se snadno usazují nečistoty.