Chraňte ženské srdíčko

Ženské srdce je odjakživa sídlem lásky a citu. Mateřské srdce je uzpůsobené tak, aby přímo přetékalo citem ke svému dítěti. Ženy jsou nositelkami života a to se považuje za důvod, proč jim příroda nadělila více let než mužům. Ačkoliv se ženy opravdu dožívají delšího věku než muži, neznamená to, že by jejich srdce bylo méně zranitelné. Je široké a plné emocí a právě proto si zaslouží tu nejvyšší ochranu.
 
Jeden velký omyl
Svět žil dlouho v domnění, že ženské srdce je chráněno nějakým zázračným mechanismem, jenž mají nejspíše na svědomí ženské hormony. Milé ženy, nenechte se už dále přesvědčovat a utvrzovat v tom, že Vaše srdce nepotřebuje žádnou péči, protože jste geneticky chráněné! Srdeční onemocnění nejsou pouze doménou mužů středního a vyššího věku.
 
PROČ JSOU NEMOCI SRDCE PRO ŽENY VRCHOLNOU HROZBOU?
·         nemoci srdce se projevují u žen jinak než u mužů
·         ženy více ohrožuje vysoký krevní tlak
 
Vzhledem k těmto dvěma skutečnostem musí každá žena dbát sama na zdravý životní styl. Ten totiž rozhoduje o tom, zda nemoc propukne a kdy. Záleží tedy jen na každé ženě, zda dá infarktu a dalším nemocem srdce šanci. Nestačí věnovat pozornost pouze stravě. Omezit tuky a cholesterol je sice správné, ale samo o sobě to nestačí. Důležitý je stav svalového systému, který se zhoršuje již před menopauzou. Nastává váhový přírůstek a riziko srdečních onemocnění se prudce zvyšuje.
 
JAK ZVÝŠIT VÝDEJ ENERGIE
Jakmile poklesne výdej energie, vede to k metabolickým poruchám, které ženy velmi ohrožují. Je tedy třeba zvolit vhodnou formu cvičení, za kterou je považováno ideálně posilování. Pouze posilováním se totiž vyrovnává menší množství svalů, dané u žen již od přírody. Tímto pravidelným tréninkem se nejen formuje postava, ale především se udržuje optimální množství aktivní tělesné hmoty. A nebojte se – kulturistky se z Vás běžným posilováním nestanou.