Chcete vlastnit bazén?

Kdo by nechtěl? Pokud u své nemovitosti máte dostatečný prostor k jeho postavení, pak asi není o čem přemýšlet. Bazén na vlastním pozemku nám totiž přináší noho výhod a zážitků. Je však třeba si říci, že jsou to i povinnosti, které s vlastnictvím bazénu přibudou.
architektura vily
Výhody
1/ možnost zaplavat si kdykoliv se nám zachce
2/ pravidelně plavat a tak podporovat své zdraví
3/ plavat ve vodě, která je hygienicky nezávadná, protože je pod naší kontrolou
4/ vychovat své dítě k lásce k vodě a plavání
5/ pozvat své přátele nejen na kávu, ale i na zaplavání
6/ neztrácet čas dopravou na plovárnu
7/ plavání bez nutnosti vstupného, které není nejlevnější

Nevýhody
1/ povinnost udržovat bazén v čistotě
2/ kontrolovat správné složení vody na koupání
3/ sledovat hygienické parametry
4/ zabezpečit bezpečnost před pádem do bazénu
5/ bazén připravovat na zimní období, později zas na letní provoz
6/ finanční náklady na bazénovou chemii a potřebné přístroje
pití u bazénu
Ještě je nutné si připomenout, že mít doma bazén nám může pomoci zbavit se trvalé bolesti zad. Ti, kdo mívají chronické potíže s páteří, mě jistě dají za pravdu, že jejich lékař jim též radil pravidelné plavání, které je sportem, který nenamáhá extrémně organismu a přitom protáhne každý sval v těle. Není třena mít bazén obřích rozměrů.

I malý bazén nám zabezpečí to, že můžeme udělat vždy několik temp tak, aby se tělo protáhlo. Při bolestech zad se nejlépe osvědčil styl znak. Je šetrný k celému zádovému svalstvu, kloubům i páteři. Kraul je zase spíše doporučován při potížích s krční páteří. Máme-li děti, můžou se velmi dobře naučit plavat již v raném věku právě pro možnost být ve vodě často.

Zejména u miminek je důležité, že máme jistotu hygienicky nezávadné vody a tudíž je můžeme koupat ve vlastním bazénu již od velmi útlého věku. Senioři, kteří si již netroufají na veřejnou plovárnu, také velmi dobře využijí soukromý bazén a nemusejí se vzdávat zdravého pohybu.

Závěrem lze konstatovat, že soukromý bazén je velmi prospěšná věc pro celou rodinu, pro mladé i staré. Je to sice trochu nákladnější investice, ale při dnešních možnostech různých slev a akcí se dá pořídit i zcela levně. Tak zapřemýšlejte, zda by nebylo pěkné jít si před usnutím zaplavat do vlastní zahrady?