Bezpečně stopem do zahraničí

Někdo cestuje stopem, protože chce ušetřit peníze a jiný zase protože je to pro něj adrenalin. Každý stopař v tom má to svoje, proč rád stopuje a menší mírou se nastavuje riziku, které stopování sebou přináší.  Autostop totiž může být nejlepší zážitek anebo také velká noční můra. V rámci přejezdu mezi vesnicemi nebo městy snad zkusil alespoň jednou za život každý z nás stopovat, ale co tak stopem vyrazit na letní dovolenou? Při stopování je základní věc dodržovat určitá pravidla, aby se Vám při cestování za velkým dobrodružstvím nic nestalo a dostali jste se v pořádku z bodu A do bodu B. Už při začátku stopování do zahraničí myslete na to, zda stojíte na správné straně silnice a nikdy nestopujte na dálnici. Při stopování se také oblékejte do jasných barev.
ruka stopaře
Důležité věci jako jsou peníze, pasy a další doklady vždy mějte u sebe odděleně od batohu. Než nastoupíte do auta, určitě si ověřte, že Váš řidič není podnapilý nebo pod vlivem drog. V rámci bezpečí Vaše i kamaráda, který s Vámi cestuje, mějte u sebe pro nečekanou obranu pepřový sprej. A co je velmi důležité, pokud máte obavy, dejte na své tušení a do auta nenastupujte.
potřeby na výlet 

Zjistěte si o zemi všechny důležité informace

 
Než vyrazíte na svůj stopovací zážitek, zjistěte si na internetu všechny dostupné informace o zemích, ve kterých budete stopovat. Určitě si nechcete stopování znepříjemnit pobytem na místní policejní stanici a zaplacením tučné pokuty pro porušení zákonů. V Evropě jsou mezi stopaři velmi oblíbené země Pobaltí, Francie, Belgie, Polsko, Slovensko, Skotsko nebo Irsko. Ráj pro stopaře najdete třeba v Novém Zélandu nebo Tasmánií. Co se týká opačného problému tedy státy, kde se stopuje velmi špatně a stopař se musí obrnit trpělivostí je Itálie, Španělsko nebo třeba Portugalsko. Před vycestováním do zahraničí nezapomeňte cestovní pojištění, které Vám může vyřešit mnoho problémů při nečekaném úrazu. A také se informujte před výjezdem na cestu o povinném očkování, pokud se chystáte trochu dál za kopečky.